Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012

«Μαύρες» γιορτές η ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ θα κάνει τα χειρότερα Χριστούγεννα της ιστορίας της όντας σε οικονομικό τέλμα, τελευταία στο πρωτάθλημα της Superleague και πλέον εκτός...

Κυπέλλου. Καθώς η Καβάλα με γκολ του Ενσαλίβα στο 54' νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ των χιλίων προβλημάτων και την έθεσε εκτός θεσμού. Στο 30' η ΑΕΚ γλίτωσε απ' αυτό που δεν ήθελε να πάθει, να βρεθεί δηλαδή πίσω με 1-0 στο σκορ. Η Καβάλα βγήκε στην κόντρα με τον Μπρατσιάνι και σε ένα μοναδικό τετ α τετ με τον Γιάννη Αραμπατζή με τον Αλβανό επιθετικό να μην βρίσκει στόχο. Ο γκολκίπερ της «Ενωσης» ήταν εκεί που έπρεπε για να αποσοβήσει τα χειρότερα, να διώξει σε κόρνερ και να κρατήσει το 0-0 που έμελλε να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, τα δεδομένα άλλαξαν πολύ γρήγορα και δη στο 54', όπου η Καβάλα πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Καναδός εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Αραμπατζή σε φάουλ του Ντιέ και με το στήθος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ χωρίς εν συνεχεία να πανηγυρίσει το τέρμα ελέω της θητείας του στην «Ενωση» επί ημερών Νικολαΐδη στα ηνία της ΠΑΕ. το ματς ήταν αδύνατον, ακόμα και στο 89' όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Μπρατσιάνι, να γυρίσει με την Καβάλα με το 1-0 να πανηγυρίζει την πρόκριση της στους «16» του θεσμού, όπου θα αντιμετωπ�σει τον Ολυμπιακό